Prievidza 2020

XVIII. snem Slovenského skautingu sa vo forme jednodňového podujatia konal v srdci Hornej Nitry, v Prievidzi. Samotnému podujatiu predchádzali online odpočty jednotlivých rád a komisií, vďaka ktorým bolo možné stretnutie delegátov s redukovaným časovým harmonogramom.

Vzhľadom na situáciu na jeseň v roku 2020 sa Snem konal v jednodňovom podaní a za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Aj napriek všetkému sa tak vybraní delegáti stretnú, aby určili smerovanie organizácie na ďalšie roky.

Minúta po minúte ako obľúbený formát informácií z diania počas Snemu.

Fotografie, texty a videá v chronológii priebehu Skautského snemu.

Na XVIII. skautskom sneme Slovenského skautingu si delegáti zvolili nové obsadenie jednotlivých funkcií v Náčelníctve Slovenského skautingu. Náčelnícku štafetu po Petrovi Linekovi prebral Ján Mitrík – Gekon zo 75. zboru o. b. Jána Vojtaššáka zo Spišskej Novej Vsi.  Aj napriek nepriaznivej situácii, v ktorej sa v súčasnosti nachádzame, bolo potrebné usporiadať Snem v pôvodne plánovanom termíne, aby sa organizácia mohla posúvať ďalej aj v týchto sťažených podmienkach a náročných časoch.

Snem sa uskutočnil za všetkých odporúčaných bezpečnostných opatrení a s ohľadom na všetky pokyny Regionálneho úradu verejného zdravotníctva – bezdotykovo, v rúškach, s dostatočnými odstupmi a dezinfekciou. Vďaka prísnym opatreniam sa podarilo usporiadať toto podujatie bez komplikácií a jeho priebeh tak možno označiť za bezproblémový. Celú túto snahu potvrdili už najbližšie dni a týždne, vďaka čomu môžeme toto stretnutie považovať za úspešný míľnik v histórii Slovenského skautingu.

Program víkendových dní pozostáva primárne z rokovaní, hlasovaní a diskusií. Priestor však bude aj na niekoľko voľnočasových aktivít.

PROGRAM SNEMU